اخبار - آرشیو

برگزاری دومین همایش P۷ Medicine با همکاری مرکز تحقیقات زیست فناوری کاربردی

برگزاری دومین همایش P۷ Medicine با همکاری مرکز تحقیقات زیست فناوری کاربردی

برگزاری دومین همایش مرکز P۷ Medicine آلمان جهت امور مشاوره ژنتیک، پزشکی و دوره های آموزشی و پژوهشی مشترک روز پنج شنبه مورخ ۹۷/۹/۲۲ در هتل ارم با حضور ۴۰۰ پزشک و پژوهشگر از کل کشور با حضور بزرگان علم ژنتیک و سلول های بنیادی ایران و آلمان با همکاری مرکز تحقیقات زیست فناوری کاربردی برگزار شد.

ادامه مطلب

برگزاری اولین جلسه کارگاه بیوانفورماتیک مقدماتی و پیشرفته

اولین جلسه از سلسله کارگاه های زمستانی مرکز تحقیقات زیست فناوری کاربردی تحت عنوان "بیوانفورماتیک مقدماتی و پیشرفته" با حضور رئیس محترم مرکز تحقیقات زیست فناوری کاربردی خانم دکتر اسلامی ،آقای دکتر واثقی مدرس دوره و جمعی از علاقه مندان برگزار گردید.

ادامه مطلب
نخستین نمایشگاه فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی

نخستین نمایشگاه فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی

نخستین نمایشگاه فن بازار در دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد آغاز به کار کرد . دراین نمایشگاه محصولات و کالاهای تولید شده در حوزه پزشکی توسط دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد و در معرض نمایش قرار گرفت. مرکز تحقیقات زیست فناوری کاربردی ، به عنوان یک حوزه فعال در این نمایشگاه حضور داشت .

ادامه مطلب

سلسله کارگاه های مدرسه زمستانی مرکز تحقیقات زیست فناوری کاربردی

سلسله کارگاه های مدرسه زمستانی مرکز تحقیقات زیست فناوری کاربردی با شروع کارگاه بیوانفورماتیک مقدماتی و پیشرفته با همکاری دکتر واثقی دکترای نانوبیوتکنولوژی از دانشگاه تربیت مدرس در چهار روز سه شنبه مورخ۲۰و ۲۷ آذر و ۴و ۱۱دی ماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد . علاقه مندان به شرکت در کارگاه می توانند به پورتال معاونت پژوهشی سایت دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران به نشانی :http://research.iautmu.ac.ir مراجعه نمایند و پس از تکمیل فرآیند ثبت نام فیش واریزی به مرکز تحقیقات زیست فناوری کاربردی تحویل داده شود .

ادامه مطلب
غرفه مرکز تحقیقات زیست فناوری کاربردی در سومین جشنواره علوم وفناوریهای سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

غرفه مرکز تحقیقات زیست فناوری کاربردی در سومین جشنواره علوم وفناوریهای سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

غرفه رونمایی از کتابهای مرکز تحقیقات با حضور محققان مرکز تحقیقات در سومین جشنواره علوم و فناوریهای سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی از تاریخ ۷ الی ۱۰ آذر ۱۳۹۷ در سالن اجلاس سران در حال برگزاری می باشد .

ادامه مطلب

برپایی غرفه مرکز تحقیقات زیست فناوری کاربردی در دانشگاه علوم پزشکی ایران

غرفه رونمایی ازکتابهای مرکز تحقیقات زیست فناوری کاربردی در چهارمین کنگره "پیشرفت های مهندسی بافت و پزشکی بازساختی ایران " در دانشگاه علوم پزشکی ایران در تاریخ ۲۶ الی ۲۸ آبان ماه سال ۱۳۹۷ برگزار گردید .

ادامه مطلب

غرفه مرکز تحقیقات زیست فناوری کاربردی در دانشگاه امیر کبیر

غرفه رونمایی از کتابهای مرکز تحقیقات با عناوین مقدمه ای بر مهندسی بافت و مقدمه ای بر پروتئومیکس که با همکاری مرکز سلول های بنیادی و پزشکی فرد محور آلمان به چاپ رسیده است در دانشگاه امیرکبیر از تاریخ ۹۷/۸/۲۰ الی ۹۷/۹/۱ در حال برگزاری می باشد .

ادامه مطلب

همکاری دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه کلن آلمان

مدیر گسترش و سنجش علم دانشگاه آزاد اسلامی از همکاری با دانشگاه کلن آلمان خبر داد. مریم اسلامی در گفتگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، اظهار کرد: دومین سمپوزیوم و مدرسه بین‌المللی سلول‌های بنیادی و کاربردهای بالینی با همکاری دانشگاه کلن و آکادمی سلول‌های بنیادی آلمان برگزار شد. رئیس مرکز تحقیقات زیست‌فناوری کاربردی واحد علوم پزشکی تهران ادامه داد: این برنامه همگام با دانش روز دنیا و جدیدترین تکنولوژی‌ها درباره سلول‌های بنیادی در آزمایشگاه، تشخیص و درمان و پزشکی فردمحور با نگاه به آموزش و آشنایی متخصصان و دانشجویان کشورمان به جدیدترین پروتکل‌های درمانی بر اساس ویژگی‌های ژنتیکی هر فرد و نحوه استفاده صحیح از سلول‌های بنیادی در آزمایشگاه و بالین و ایجاد روابط نزدیک‌تر آکادمیک بین‌المللی بین ایران و آلمان برگزار شد. دبیر اجرایی دومین سمپوزیوم و مدرسه بین‌المللی سلول‌های بنیادی و کاربردهای بالینی ادامه داد: مباحث مطرح‌شده در سمپوزیوم شامل کاربرد و نقش سلول‌های بنیادی در درمان بیماری‌های قلبی و عروقی، پزشکی بازساختی، سرطان‌ها، بازسازی فک و صورت و جمجمه، بیماری‌های نرودژنراتیو، بیماری‌های گوارش، ارتوپدی و پزشکی فردمحور بود. وی اضافه کرد: سمپوزیوم در دو روز ۳۰ و ۳۱ تیر و مدرسه تابستانی به مدت سه روز ۱ تا ۳ مرداد با تدریس استادان برجسته دانشگاه کلن در دانشگاه کلن آلمان برگزار شد. اسلامی بیان کرد: مباحث تدریس شده به صورت تئوری و عملی در مدرسه تابستانی شامل عناوین نقش سلول‌های بنیادی در بیماری‌های انسان، کشت سلول‌های بنیادی، کشت و ایجاد سلول های کاردیومیوسیت توسط سلول‌های بنیادی، کاربرد و نقش سلول‌های بنیادی در سرطان‌ها، کاربرد بیومارکرهای ژنتیکی در تمایز سلول‌های بنیادی قلبی،‌ کاربرد سلول های بنیادی در بیماران ضربه مغزی،‌ کار با حیوانات آزمایشگاهی، جراحی قلب موش، استخراج بافت، برش بافت و کشت، بررسی اثرات داروها بر بافت قلب، سلول‌های بنیادی و پزشکی فردمحور، بررسی کارکرد آزمایشگاهی و آنالیز سلول‌های قلبی برش داده‌شده در MEAS پلیت، بررسی کارکرد و آنالیز تکثیر و امپدانس سلول‌ها بود. مدیر گسترش و سنجش علم دانشگاه آزاد اسلامی اعلام کرد:‌ مذاکرات اولیه و جلب موافقت در راستای امضای تفاهم‌نامه دانشگاه آزاد اسلامی با دانشگاه کلن و آکادمی سلول‌های بنیادی برای تبادل استاد و دانشجو، دوره‌های ۶ تا ۹ ماهه مشترک برای انجام پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، فلوشیپ تخصصی، فرصت‌های مطالعاتی، کارگاه‌های و مدرسه‌های تابستانی، دریافت گرنت‌های پژوهشی انجام شد. انتهای پیام/۴۰۴۰

ادامه مطلب